Çin Tıbbı Meridyen Terapisi Seansları

Geleneksel Çin Tıbbı teorisinde bedenin enerjetik anatomisini oluşturan meridyen sistemini temel alarak uygulanan teşhis ve tedavi yöntemlerinin genel adı Meridyen Terapisidir.

Meridyenler,bedeni baştan aşağı ve çepeçevre saran yollar gibi haritalandırılır.Bu harita Qi’nin,yani bedene yaşam veren elektromanyetik enerji alanının,ayrıca tüm hayati maddelerin bedendeki dolaşımını ve farklı bölgelerdeki değişen karekteristik yapısını dinamik bir şema olarak sunar.

Meridyenler içeride olan bilgiyi dışarıya ve bedenin mikro sistemlerine taşırlar.Bu sayede bedenin dışını inceleyerek hastalığın içteki sebepleri belirlenebilir.

Aynı zamanda, dışarıdan uygulanan etkileri de bedenin içine taşırlar. Bu sayede terapi gerçekleşir.

Terapist, meridyenlerin enerjilerine teşhis veya tedavi amaçlı olarak beden yüzeyindeki meridyen hatları üzerinde bulunan enerji noktalarından (Akupunktur noktaları) ve meridyen sisteminin tamamını temsil eden mikro-sistemlerden ulaşır.

Mikro-sistemlere verilebilecek örnekler kulaklar, eller ve ayaklar, karın , baş, yüz, dil ve el bileklerindeki radyal nabızlardır.

Organ Meridyenleri üzerinde belirli noktalara basılarak yapılan ve enerji akışını düzenleyerek şifa sağlayan bir sistemidir.